top of page

Czan

Czan czyli kadź - to regeneracja duszy i ciała.

Ukraiński czan w tłumaczeniu kadź znany jest od setek lat. Najbardziej popularne są na południu Ukrainy w pięknych i malowniczych rejonach Karpat wschodnich.

Czan to wielki żeliwny gar. Nasz ma średnice 2,2 metra i waży 2 tony! Wypełniony jest gorącą wodą podgrzewaną żywym ogniem, opalany drewnem. Temperatura wody w kadzi może sięgać 45 st C. Na życzenie gości wodę rozgrzewamy do niższych temperatur.

Dno żeliwnej misy wyłożone jest kamieniami polnymi. Wchodząc do kadzi zanużamy całe ciało z wyjątkiem głowy. Plecy opieramy o boczne ściany, które specjalnie w tym celu są łagodnie nachylone względem kotła. Tak usadowieni relaksujemy się i odpoczywamy w pełnym odprężeniu.

Czas w naszym czanie upływa bardzo szybko zwłaszcza dzięki możliwości podziwiania warmińskich łąk. Czan relaksuje fizycznie i psychicznie. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, oczyszcza nerki, pobudza krążenie i przemianę materii, poprawia odporność, przyspiesza wydalanie kwasu mlekowego po ćwiczeniach. Ciepła woda znosi napięcie mięśniowe tym samym łagodząc objawy stresu oraz depresji. Relaksująca funkcja gorących kąpieli w znaczący sposób poprawia nastrój i ogólne samopoczucie człowieka. Dodatkowo gorące kadzie pomagają oczyścić się naszej skórze. Uwalniająca się gorąca para otwiera pory dzięki czemu nasza skóra się oczyszcza. Seans w gorącej kadzi pomaga usunąć z organizmu toksyny i wspomaga produkcję hormonu szczęścia.Ukraińskie czarny leczą więc ciało i duszę. Nawet jednorazowa kąpiel da nam zauważalne pozytywne efekty. Przede wszystkim długie uczucie relaksu, zniesienie napięcia mięśniowego a także głęboki i regenerujący sen. 

Zapraszamy do rezerwacji seansów w czanie :)

bottom of page